Buk ve hře The sims 3 TR

11. října 2013 v 22:34 | by Zjev |  The sims 3 TR
Ahojky všem:P
Při hraní the sims 3 s dodatkem Tropickým rájem jsem objevila buk(nevím jestli se to takhle píše,vždištak sorry:p).Ze snímků poznáte že moje siminka je mořská panna.Chtěla jsem aby měla ,,baby´´,ale potom se stalo že zjistila při potápnění že je těhotná!Tudíš se v moři proměnila v člověka s těhotenským oblečením!Už má sice velké bříško,ale pořád neví že je těhule....pokuď chci aby šla šnorchlovat nemůže protože je těhotná,ale do práce(do které by asi neměla chodit)plave s ocasem!Chci se zeptat jestli se to už nikomu nestalo?A pokuď ano,určitě napište:/Já vás neuškrtím:DPřidávám fotečky pro přesnost......
Ještě v pohodě............
Tak tady asi zjistila že je z ní těhule:DDD
Tak tohle mě dostaloXDD(jak vidíte neví že je těhotná......přesto je....ale těhotné siminky plavat(když jí dám pokyn nepřemění se)ani šnorcglovat....ale moje siminka je originál.........
PS:nevím co s tím je to spíš k pláči,ale já nechci plakat:33333

by Zjev
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mrs.Belli Mrs.Belli | Web | 12. října 2013 v 15:51 | Reagovat

Já nevím...bohužel nemám sims 3

2 simikproradost simikproradost | Web | 12. října 2013 v 16:33 | Reagovat

Tak se to snad vyřeší:)

3 AlbertFup AlbertFup | E-mail | Web | 5. června 2018 v 2:21 | Reagovat

The prostate related is central to the a part of a male's the reproductive system. It secretes fluids that assist the transportation and activation of sperm. The prostate related can be found just in front of the rectum, below the bladder and surrounding the urethra. When there is prostate problem, in most cases very uncomfortable and inconvenient for the patient as his urinary product is directly affected.

The common prostate health issues are prostate infection, enlarged prostate and prostate type of cancer.

Prostate infection, often known as prostatitis, is easily the most common prostate-related condition in men younger than 55 yrs . old. Infections in the men's prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis may be the least common of most kinds of prostate infection. It is brought on by bacteria located in the large intestines or urinary tract. Patients may feel fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by using antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to relieve the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is really a condition of the particular defect inside the gland along with the persistence presence of bacteria within the urinary tract. It can be a result of trauma on the urinary tract or by infections originating from other regions with the body. A patient can experience testicular pain, small of the back pains and urination problems. Although it is uncommon, it could be treated by removal of the prostate defect accompanied by the utilization antibiotics and NSAIDs to deal with the inflammation.

Non-bacterial prostatitis is the reason for approximately 90% of prostatitis cases; however, researchers have not even to determine what causes these conditions. Some researchers believe that chronic non-bacterial prostatitis occur as a result of unknown infectious agents while other believe intensive exercise and heavy lifting could cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an effective meals are important. These are some from the things you can do to maintain your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is necessary for general health and will also also keep the urinary track clean.

2. Some studies claim that a number of ejaculations a week will help to prevent prostate cancer.

3. Eat beef sparingly. It has been shown that consuming over four meals of beef a week will heighten the likelihood of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a suitable diet with cereals, vegetable and fruits to make sure sufficient intake of nutrients needed for prostate health.

The most critical measure to take to be sure a proper prostate is to choose regular prostate health screening. If you are forty yrs . old and above, you must choose prostate examination at least once per year.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama